Jednym z wielu sposobów na zatrzymanie promieni słonecznych obok doboru szkła przeciwsłonecznego, zastosowania rolet zewnętrznych czy tkanin przeciwsłonecznych jest instalacja żaluzji fasadowych listewkowych. Coraz bardziej popularne, idące w parze razem z modą na duże przeszklenia, żaluzje są coraz częściej wybieraną wersją osłon przeciwsłonecznych, ponieważ jedna żaluzje może mieć wymiary nawet do 4500 mm szerokości oraz 4000 mm wysokości (maks. pow. 18m2).
Głównym atutem tego produktu jest możliwość ustawiania kąta nachylenia lameli, regulując tym samym ilość wpadającego do pomieszczenia światła, a tym samym zapobieganiu nagrzewaniu się pomieszczeń. Dzięki możliwości zastosowania czujnika słonecznego żaluzja może sama ustalać kąt pochylenia lamel względem położenia słońca. Dodatkowe czujniki jak wiatrowy i deszczowy dbają o automatyczną reakcję produktu w przypadku przekroczenia ustawionych parametrów chroniąc żaluzje zgodnie z dopuszczalnymi normami wytrzymałościowymi. Aluminiowe profile żaluzji są dostępne w dwóch wariantach:
- Profil „Z” (rysunek Z90) – Ich zakres obrotu może się odbywać w przedziale 0-90st.
- Profil „C”(rysunek C80) – mają one możliwość obrotu w zakresie 0 do180st
Dodatkowo, estetycznie wyprofilowane lamele w połączeniu z aluminiowymi elementami konstrukcyjnymi (kasety i prowadnice) nadają fasadzie nowoczesnego, a zarazem oryginalnego wyglądu.
W ofercie firmy dostępne są trzy warianty żaluzji fasadowej: adaptacyjny (SZF/A), samonośny (SZF/S) i podtynkowy (SZF/BX).
Żaluzja fasadowa w wersji podtynkowej BX została zaprojektowana głównie z myślą o łatwym i szybkim montażu w nowopowstających budynkach. System posiada dedykowane prowadnice ułatwiające szybki montaż natynkowy w dwóch rozmiarach. Skrzynka osłonowa stanowi gotowy element i wykonana jest z giętej blachy aluminiowej.
Żaluzja w wersji samonośnej została zaprojektowana głównie z myślą o montażu fasadowym w obiektach cechujących się dużymi przeszkleniami. Dzięki przemyślanej konstrukcji, elementem nośnym systemu są prowadnice, przenoszące cały ciężar na słupy fasady. Tym samym nie ma konieczności dodatkowego mocowania kasety osłonowej, która dzięki estetycznemu wykończeniu stanowi element dekoracyjny. Jest ona wykonana z ekstrudowanego aluminium i dostępna w dwóch kształtach: owalnym i kwadratowym, do których dopasowano odpowiednio prowadnice.
Żaluzja w wersji adaptacyjnej przeznaczona jest do montażu na elewacji bądź we wnęce okiennej w budynkach już istniejących. Kaseta osłonowa standardowo wykonana jest z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm i dostępna w 4 wariantach zabudowy.
Sterowanie żaluzjami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się poprzez napęd elektryczny za pomocą przełącznika klawiszowego, nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona. Do wyboru są silniki i automatyka firmy Somfy lub Elero.
Sterowanie elektryczne (napęd elektryczny) jest rozwiązaniem najprostszym ale bardziej przystępnym cenowo. Żaluzja jest podnoszona i opuszczana za pomocą siłownika elektrycznego. Siłowniki elektryczne zapewniają maksymalną wygodę obsługi. Mamy do wyboru:
- sterowanie centralne– z jednego miejsca dla wszystkich zestawów
- sterowanie indywidualne– z jednego miejsca dla jednego zestawu.
Dzięki najnowszej technologii mogą Państwo skorzystać z zegara sterującego, który automatycznie podniesie i opuści żaluzję o ustalonej godzinie.
Dodatkowo mając do wyboru sterowanie radiowe lub przewodowe dajemy Państwu pełną elastyczność rozwiązań:
- sterowanie radiowe (bezprzewodowe)– nie wymaga dodatkowe okablowania, przez co nasze ściany są nienaruszone i możemy to sterowanie zastosować w dowolnym miejscu w domu. Polecenia odnośnie opuszczenia, podniesienia czy też zatrzymania są przesyłane do siłownika przy pomocy pilota lub nadajnika naściennego. Ten typ sterowania pozwala nam na nieograniczoną możliwość konfiguracji.
- sterowanie przewodowe– możliwość obsługi rolety za pomocą przełącznika klawiszowego, kluczowego lub obrotowego (przełączniki mogą być z podtrzymaniem lub bez podtrzymania). Dzięki wykorzystaniu systemów sterowań istnieje możliwość skonfigurowania wielu indywidualnych rozwiązań. Wymaga to jednak istotnie większego okablowania, odpowiedniego powiązania i pogrupowania żaluzji według preferencji klienta.
Siłowniki elektryczne wchodzące w skład automatycznego sterowania zapewniają maksymalną wygodę obsługi.
- sterowanie inteligentne– za pomocą centrali sterowanie roletą czy żaluzją jest niezwykle proste i komfortowe. Sterownik ten pozwala na zarządzanie za pomocą produktów mobilnych jak tablet czy smartfon z dowolnego miejsca. Pozwala na grupowanie urządzeń mobilnych jak rolety, bramy, żaluzje fasadowe czy markizy umożliwia tworzenie zdarzeń czasowych oraz scen. Darmowa aplikacja z wygodnym i nowoczesnym interfejsem jest niezwykle przyjazna w użytkowaniu.
Istnieje możliwość przetestowania produktu w naszym salonie wystawowym przy ul. Adolfa Mitery 5!