×
Facebook Realizacje

Fakro

U nas można również zakupić okna dachowe Firmy FAKRO. Są to nowoczesne okna dachowe, które doświetlają wnętrze, umożliwiają przewietrzanie poddasza oraz zapewniają nam widok na zewnątrz budynku. Montaż takich okien w dachu jest tanie. Okna dachowe są trwałe, bezpieczne, energooszczędne i wygodne w obsłudze. Najczęściej zamawiane przez klientów są standardowe okna obrotowe, ale zaczynają one być zastępowane przez nowocześniejsze okna uchylno obrotowe, które zapewniają większą funkcjonalność. MB-Ferroline system z przegroda termiczna idealnie nadaje się do renowacji zabytkowych budynków, z zachowaniem odpowiedniego wyglądu okien, które imitują ślusarkę stalową i zapewniają przy tym bardzo dobre parametry techniczne konstrukcji. W tym systemie można wykonać okna otwierane do, wewnątrz czyli, rozwierne, uchylne, rozwierno-uchylne, oraz okna otwierane na zewnątrz rozwierne lub wychylne, jak również okna stałe. Ważna cecha okien jest dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość profili. System MB-Ferroline posiada kilka rodzajów wyglądu zewnętrznego kształtowników, dostępne ościeżnice renowacyjne pozwalają na montaż nowej stolarki bez demontażu starych ościeżnic, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia muru wokół okien. Widoczna szerokość profili może być tak dostosowania, aby nie powodowała dużych różnic w wyglądzie zewnętrznym pomiędzy starymi a nowymi oknami.
Dane techniczne MB-Ferroline
Głębokość ramy 77-110mm
Głębokość skrzydła 86-93,5mm
Grubość szklenia: rama/skrzydło okienne 13,5-61,5mm
MB-Slimline system okienny z przegrodą termiczną, o wysokiej izolacyjności termicznej. Służy do wykonania okien otwieranych od wewnątrz lub stałych. Konstrukcje te cechuje dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość profili. Dzięki temu, że profile aluminiowe są wąskie umożliwia to budowę skrzydeł okien w dwóch wariantach –z widocznymi lub niewidocznymi profilami od zewnętrznej strony zabudowy. System MB-Slimline może świetnie zastąpić okna starego typu wykonane z profili stalowych, zapewniając podobny wygląd od strony zewnętrznej, jednocześnie zwiększa izolacyjność termiczna przegrody.
Dane techniczne MB-Slimline
Głębokość ramy 68,5-123,5mm/90,5-145,5mm
Głębokość skrzydła 77,5mm/99,5mm
Grubość szklenia (okno stałe/otwierane) dla ramy 68,5mm 8-50mm/17-59mm
Grubość szklenia (okno stałe/otwierane) dla ramy 90,5mmmm 30-72mm/39-81mm
Max wymiar okna 1400mmx2400mm (szer.xwys.)/1600mmx2100mm (szer.xwys.)
Największą powierzchnią, jaka jest w oknie zajmuje szyba, która jest ważnym elementem przy uzyskaniu odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła w oknie. Szyba może być pojedyncza, którą stosujemy w stolarce wewnętrznej, oraz jedno lub dwu komorowa, co jest dedykowane do stolarki zewnętrznej. Nasz producent szyb TERMOSZKŁO zapewnia bezpieczeństwo, komfort termiczny, ochrona przed hałasem, ochrona przeciwsłoneczna, estetyka oraz dekoracja. Stosując szyby bezpieczne zmniejszamy ryzyko włamania, co pozwala domownikom żyć komfortowo. Szyby bezpieczne, czyli 33,1, P2, P4 są połączone specjalna folią, która chroni w razie pęknięcia przed skaleczeniem. Szyby hartowane oznaczane ESG są o zwiększonej odporności, gdy tylko taka szyba się zbije to rozpadnie się w drobne tępe kawałki, co zmniejsza ryzyko skaleczenia się. Szyby ornamentowe, dekoracyjne mogą mieć naprawdę wiele wzorów. Ale co ważne wpuszczają światło do pomieszczenia. Często są one stosowane w drzwiach wejściowych lub łazienkach. Szyby dźwiękochłonne warto w nie zainwestować, jeżeli mieszkamy w głośnym mieście. Stosowane w budownictwie szyby zespolone mogą osiągać izolacyjność akustyczną Rw>50dB. Taki efekt producent uzyskuje poprzez użycie przynajmniej jednej tafli szkła o dużym ciężarze powierzchniowym, tafla szkła o rożnej sprężystości, różna grubość szkła, wypełnienie międzyszybowe gazem ciężkim. Szyby przeciwsłoneczne to szkło produkowane w procesie napylania warstwy metali lub tlenków metali, przez co uzyskuje się cienką powłokę nadającą jednolity wygląd i jakość optyczną. Szkła przeciwsłoneczne dzielimy na trzy grupy w zależności od sposobu wytworzenia oraz wpływ na redukcję promieniowania:
 • Absorpcyjne, czyli barwione w masie. Pochłania ono ok 50% energii promieniowania słonecznego. Może być barwione na kolor niebieski, brązowy, grafitowy lub zielony
 • Refleksyjne, odbija światło widoczne jak również ciepło słoneczne. Jest wykorzystywane najczęściej do podniesienia walorów estetycznych budynków-efekt lustrzanego odbicia
 • Selektywne, najczęściej występuje, jako szkło bezbarwne, chodź może być barwione w masie na kolor zielony, niebieski, brązowy lub szary.
Jednym z najważniejszych elementów okna są okucia, które to pozwalają na codzienne użytkowanie okien, czyli otwieranie uchylanie, zamykanie. Dlatego też współpracujemy z firmą Winkhaus, która stawia tak jak my, na jakość. Firma ta oferuje szeroki asortyment do okien aluminiowych. Obok podstawowego systemy do okien rozwierno uchylnych activPilot i proPilot są warianty:
 • Dla okien o podwyższonej nośności do 200kg
 • Ukryte zawiasy
 • Wariant dla osób niepełnosprawnych z klamka na dole
 • Okucia na wąskie profile
 • Okucia z czujnikiem zamknięcia (kontrakton)
 • Okucia do okien przesuwnych
MB-104  Passive system z przegrodą termiczną o najwyższej izolacyjności termicznej, spełnia wszystkie wymagania, które stawia budownictwo pasywne. System MB-104 Passive służy do wykonania zabudowy zewnętrznej np. okien, wiatrołapów, witryn i konstrukcji przestrzennych. System ten cechuje wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna, szczelność na wodę i powietrze, oraz wysoka wytrzymałość konstrukcji. System MB-104 Passive posiada dwa warianty wykonania SI oraz AERO w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej. System ten jest dedykowany do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Zalety systemu MB-104 Passive
 • Okna z certyfikatami Passive House Institute Darmstadt dla wersji MB-104 Passive SI oraz MB-104 Passive Aero
 • Wysoka izolacyjność termiczna dla okna otwieranego Uw od 0,53 W/m2K  oraz dla drzwi UD od 0,62 W/m2K
 • Parametry izolacyjne ponad normę
 • Szeroki zakres szklenia do 81 mm
Dane techniczne MB-104 Passive
Głębokość ramy 95mm
Głębokość skrzydła 104mm
Głębokość szklenia (okna stałe/okna otwierane) 27-72mm/34,5-81mm
Max wymiar okna RU 1700mmx2900mm (szer.xwys.)
MB-86 System okienno-drzwiowy o bardzo dobrych parametrach, dający możliwość zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników. Konstrukcja jego kształtowników posiada 3 warianty wykonania w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej: ST, SI i AERO. MB-86 to pierwszy na świecie system aluminiowych okien, w którym zastosowany został aerożel - materiał o doskonałej izolacyjności termicznej. Do zalet systemu MB-86 należy także wysoka wytrzymałość profili, umożliwiająca wykonywanie okien o dużych gabarytach i ciężarze. Cechy, które wpływają na funkcjonalność i estetykę wykonanych w systemie MB-86 okien:
 • Szerokie przekładki termiczne o nowym kształcie
 • Duży zakres kształtowników gwarantuje uzyskanie wymaganej estetyki i wytrzymałości konstrukcji
 • Listwy do szklenia z dodatkowym uszczelnieniem
 • Kształty profili dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych
 • Szeroki zakres szklenia pozwala na stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb, w tym także dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych
 • Odwodnienie profili dostępne w dwóch wariantach: tradycyjne lub ukryte
Okna na profilach MB-86 w zależności od zastosowanych profili i akcesoria uzyskują bardzo dobre parametry cieplne MB-86 ST od 1,39W/m2K, MB-86 SI od 0,92W/m2K, MB-86 AERO od 0,57W/m2K
Dane techniczne MB-86 MB-86US
Głębokość ramy 77mm 77mm
Głębokość skrzydła 86mm 80,8mm
Głębokość szklenia (okna stałe/okna otwierane) 13,5-61,5mm/21-70,5mm 7-52mm/15-60mm
Max wymiar okna RU 1700mmx2800mm (szer.xwys.) 1600mmx2500mm (szer.xwys.)
MB-70 nowoczesny systemem aluminiowym, który służy do wykonywania wymagających konstrukcji z izolacją termiczną i akustyczną. Profile posiadają budowę trzykomorową. Tworzymy z nich okna, drzwi, wiatrołapy, witryny, konstrukcje przestrzenne. Skrzydło i ościeżnica po zamknięciu okna tworzy efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej. Kształt profili pozwala na uzyskanie smukłej i wytrzymałej konstrukcji. W tym systemie jesteśmy w stanie uzyskać niską wartość współczynnika przenikania ciepła. W zależności od tego, jakich profili użyjemy i akcesoriów uzyskamy U od 1,5 do 2,39 W/m2K. Przekładki termiczne, które są stosowane w tym systemie mają kształt omegi o szerokości 34mm. Są one z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Podkładki te wzmacniają profil, oraz ułatwiają odwodnienie kształtowników, co zapewnia właściwa izolację termiczną okna w każdych warunkach atmosferycznych. System MB-70 jest podstawą do lepszych rozwiązań MB-70HI, MB-70US HI, dla takich okien U może wynosić 1,0 do 2,3 W/m2K. podwyższenie izolacji termicznej uzyskujemy poprzez dołożenie wkładów izolacyjnych w centralnej komorze profili. Okna MB-70HI mogą być montowane w zabudowie indywidualnej jak i również w fasadach aluminiowych. Okna wykonane w systemie MB-70US (Ukryte Skrzydło) posiadają skrzydła niewidoczne od zewnętrznej strony stolarki.
Dane techniczne MB-70,               MB-70HI MB-70US,                  MB-70US HI
Głębokość ramy 70mm 70mm
Głębokość skrzydła 79mm 79mm
Głębokość szklenia (okna stałe/okna otwierane) 15-51mm/23-62mm 9-45mm/18-54mm
Widoczna rama od zewnątrz 47mm 75mm
Widoczne skrzydło od zewnątrz 32mm
Max wymiar okna RU 1600mmx2400mm (szer.x wys.) 1400mmx2100mm (szer.x wys.)
MB-60 system aluminiowy z izolacja termiczną i akustyczną. Wykonujemy z tego systemu okna, witryny, drzwi, niewielkie konstrukcje przestrzenne. Profil ten ma budowę trzykomorową. Okna mają efekt jednej płaszczyzny po zamknięciu. Kształt profili pozwala nam uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje. Jest możliwość gięcia ościeżnicy, skrzydeł i przewiązek. Stosując przekładki termiczne i uszczelki z EPDM jesteśmy w stanie uzyskać współczynnik przenikania ciepła U=2,0 W/m2K. Przekładki termiczne zwiększają sztywność profili. Patrząc na stale rosnące zapotrzebowanie w budownictwie opracowane zostały przez firmę ALUPROF systemy z przegrodą termiczną MB-60HI, MB-60US HI, MB-60E HI. Dla tych konstrukcji współczynnik U jest lepszy, w zależności od użytych profili i akcesoriów. Okna z systemu MB-60HI mogą być wykorzystywane w zabudowie indywidualnej oraz w fasadach aluminiowych.
Dane techniczne MB-60,               MB-60HI MB-60US,                  MB-60US HI
Głębokość ramy 60mm 60mm
Głębokość skrzydła 69mm 69mm
Głębokość szklenia (okna stałe/okna otwierane) 5-44mm/14-52mm 4-35mm/8-44mm
Widoczna rama od zewnątrz 47mm 75mm
Widoczne skrzydło od zewnątrz 29mm 34,6mm
Max wymiar okna RU 1250mmx2400mm (szer.x wys.) 1100mmx1900mm (szer.x wys.)
MB-59S Casement jest przeznaczony do wykonania okien odchylnych oraz rozwiernych na zewnątrz z izolacją termiczną i akustyczną.  Okna z tego systemu są przeznaczone do wbudowania w otwory w murze jak i również do zamontowania w fasadzie słupowo-ryglowej. W zależności od wymagań cieplnych budynku można zastosować wersję tego systemu o podwyższonej izolacji termicznej MB-59S Casement HI. Specjalne wkłady są umieszczane w komorze centralnej profili aluminiowych. Okna otwierane na zewnątrz mogą być wyposażone w zawiasy obrotowe lub nożycowe. System MB-59S Casement pozwala na stosowanie szklenia do 40,5mm w skrzydłach okiennych, natomiast w stałkach do 31,5mm. System ten jest estetyczny powierzchnie wewnętrzne ościeżnicy i skrzydła leżą w jednej płaszczyźnie, mało widoczne są uszczelki przyszybowe od strony zewnętrznej, oraz jest stosowany efektywny system odwodnienia.
Dane techniczne MB-59S Casement
Głębokość ramy 50mm
Głębokość skrzydła 59mm
Grubość szklenia (okno stałe/okno otwierane) 4,5-31,5mm/4,5-40,5mm
Max wymiar okna 2400mmx2000mm (szer.xwys.)
MB-45 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania niewymagających izolacji termicznej elementów architektonicznej zabudowy wewnętrznej. Np. ścianek działowych, okien., witryn, boksów kasowych, gablot. Profile skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu stolarki. Jest możliwość gięcia profili systemu MB-45, co pozwala na wykonanie różnego rodzaju łuków i konstrukcji łukowych. Uszczelki, które są stosowane są z kauczuku syntetycznego EPDM, co gwarantuje szczelność.
Dane techniczne MB-45
Głębokość ramy 45mm
Głębokość skrzydła 54mm
Głębokość szklenia 2-34mm
Widoczna rama od zewnątrz 27,5mm
Widoczne skrzydło od zewnątrz 27,5mm
Max wymiar okna RU 1600mmx1850mm (szer. x wys.)
MB-23P system przeznaczony do wykonania przede wszystkim lekkich przeszkleń balkonowych. Okna przesuwne są w poziomie. Okna takie chronią otwartą przestrzeń balkonową przed złymi warunkami atmosferycznymi, czyli wiatrem, deszczem śniegiem a nawet zabrudzeniem i hałasem, oraz utrudnia włamanie dla złodzieja, co jest istotne zwłaszcza dla klientów mieszkających na parterze. Głębokość kształtowników wynosi 53mm dla ościeżnicy, natomiast dla skrzydła wynosi 23mm. Konstrukcje systemu MB-23P posiadają efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej i z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Konstrukcja może być wypełniona szybą o maksymalnej grubości 8mm, co dobierane jest w zależności od gabarytów skrzydeł i lokalizacji zabudowy.
Dane techniczne MB-23P
Głębokość ramy 53mm
Głębokość skrzydła 23mm
Grubość szklenia 4-8mm
Max wymiar 1000mmx2000mm (szer.xwys.)
Ekstremalnie ciepły profil S 9000 o głębokości 82,5mm łączy cechy i zalety uszczelnienia środkowego i oporowego. Profil ten posiada sześć komór w ościeżnicy jak i w skrzydle, i system rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach są gwarancją dla doskonałej izolacji termicznej. Okna wykonane w tym systemie zaspokajają najwyższe oczekiwania naszych klientów. Uszczelka środkowa, która jest elastyczna zwiększa izolacyjność cieplną okna, oraz chroni okuci przed wilgocią, co zapewnia sprawną pracę okuć przy otwieraniu i zamykaniu okna. Współczynnik izolacyjności ciepła w okna na systemie S 9000 może wynosić 0,92W/m2K. możemy tu stosować pakiety trzyszybowe o grubości 54mm Aby sprostać wymaganiom każdego naszego klienta w ofercie mamy również okna tworzone na bazie tworzywa sztucznego. Do przygotowania naszych produktów wykorzystujemy systemy sprawdzonej i cenionej firmy na rynku GEALAN, dzięki czemu mamy pewność, że nasze produkty będą spełniały restrykcyjne wymogi budowlane, jak również będą wpasowywać się w strukturę budynku. System profili S 8000 IQ jest to pięcio lub sześciokomorowy profil z uszczelnieniem oporowym. Dzięki doskonałemu rozmieszczeniu komór jest bardzo dobrym izolatorem cieplnym i akustycznym. System ten ma głębokość profili 74mm. Komora główna w profilu służy do umieszczenia w niej wzmocnień stalowych, co powoduje wysoką stabilność profili. Profile są dostępne w szerokiej palecie akrykolor i oklein kolorowych jak i również drewnopodobnych.