×
Facebook Realizacje

Drzwi podnoszono przesuwne HST

Drzwi podnoszono przesuwne to w dzisiejszych czasach obowiązkowy element nowoczesnych mieszkań. Z jednej strony dodają wnętrzu elegancji a z drugiej strony dbają o dobre samopoczucie mieszkańców dzięki efektywnemu doświetleniu pomieszczeń. System HST oparty o platformę S 9000 spełnia wszelkie wymogi techniczne i wizualne. Konstrukcje w tym systemie przystosowane są montażu pakietów trzyszybowych o grubości 52m, a współczynniki przenikalności ciepła możemy uzyskać nawet U=0,5 W/m2K. Dla klientów, którzy cenią sobie naturalne doświetlenie wnętrza mamy wersje desing. Czyli zwykłe skrzydło w segmencie nieruchomym drzwi podnoszono przesuwnych HST jest zastąpione profilem oszklonym, którego szerokość lica redukowana jest aż o 50% w porównaniu do normalnego skrzydła. MB-86 Fold Line nowość na rynku, która daje dużą swobodę użytkownikom. System ten posiada trzykomorowe wytrzymałe kształtowniki aluminiowe, co pozwala stworzyć duże konstrukcje, która zlikwidują barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Skrzydło takich drzwi może ważyć nawet do 100kg, dzięki specjalnym okuciom dedykowanym do tego systemu. Dlatego sprawdzają się, jako wyjście z domu na taras lub jako przejście z restauracji na teren zewnętrzny. System MB-86 Fold Line posiada wysoką izolacyjność termiczną, oraz ma duży zakres stosowania szyb zarówno jedno jak i dwu komorowych. Drzwi takie mogą być otwierane zarówno do wewnątrz budynku jak i na zewnątrz, i mogą mieć dowolny układ skrzydeł. Drzwi przesuwne automatycznie i manualnie mogą być wykonywane z izolacją termiczną w systemie MB-59S Casement lub bez przegrody termicznej system MB-45. Skrzydła drzwi przesuwnych można mocować do muru, fasady słupowo-ryglowej lub do konstrukcji witrynowych wykonanych z profili systemów: MB-45, MB-59S, MB-60 i MB-70, oraz MB-86. Systemy te są wyposażone w szerokie przewiązki i ościeżnice umożliwiające zamocowanie większości dostępnych na rynku automatów tj. np. Geze, Dorma, Besam. Takie drzwi stanowią bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla użytkowników. Można je spotkać zarówno w niewielkich obiektach, jak również w dużych biurowcach, sklepach czy centrum handlowym. Atutem dla tego rozwiązania jest to, że skrzydła mogą mieć szerokość do 3000mm a ich ciężar może być nawet do 200kg.
Dane techniczne MB-DPA
Głębokość ramy 50-70mm
Głębokość skrzydła 45mm; 50mm
Głębokość szklenia 4,5-31,5mm
Max wymiar skrzydła drzwi Szerokość 1500mm
MB-Slide i MB-Slide ST systemy te przeznaczone są do produkcji okien i drzwi przesuwnych z izolacją termiczną, które bez problemu można wbudować w ściany murowane jak również w fasady aluminiowe czy tez ogrody zimowe. W systemach tych dostępne są różne warianty zabudowy od 2 do 6 modułów, w których można stosować szklenie do 26mm. Duża szczelność konstrukcji jest dzięki stosowanym uszczelką przymykowym i przyszybowym. Konstrukcja może posiadać ościeżnice z szyna dwutorowa lub trzytorową. System MB-Slide i MB-Slide ST jest kompatybilny z innymi systemami firmy ALUPROF, co pozwala stosować wiele wspólnych kształtowników, akcesoriów i procesów technologicznych.
Dane techniczne MB-SLIDE                      MB-SLIDE ST
Głębokość ramy (drzwi/okno) 50/97mm
Głębokość skrzydła (drzwi/okno) 37mm
Głębokość szklenia 22-26mm
Max wymiar drzwi 1800mmx2600mm (szer.xwys.)
MB-59 HS to idealne rozwiązanie, jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe z otoczeniem zewnętrznym. Jest idealnym zastosowaniem jak drzwi tarasowe. W pomieszczeniu nie zabierają miejsca, gdy są w pozycji otwartej. System ten jest dostępny z niskim progiem, co jest bardzo wygodne zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych. Maksymalne wymiary konstrukcji to szerokość 3300mm natomiast wysokość 2800mm, skrzydło może ważyć nawet do 300kg. Profile są szczelne na wodę i powietrze, ponieważ dzięki specjalnym uszczelką i okuciom skrzydło opada na ościeżnicę w ostatnim etapie zamykania skrzydła drzwi. Takie duże przeszklenia ostatnio bardzo cieszą się powodzeniem w nowoczesnym budownictwie. Konstrukcje mogą być wyposażone w szyby jedno lub dwukomorowe, oraz akustyczne lub antywłamaniowe. System MB-59 HS posiada dwie obcje ST i HI, różnią się one izolacją termiczną. Profile ościeżnicy są dostępne, jako dwu i trzyszynowe.
Dane techniczne MB-59 HS                         MB-59 HS HI
Głębokość ramy 120mm (profil dwuszynowy) /199mm (profil trzyszynowy)
Głębokość skrzydła 59mm
Głębokość szklenia Do 42mm
MB-77 HS jest to system drzwi balkonowych podnoszono-przesuwnych z przegrodą termiczną, służy do wykonywania elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, które cechuje wysoka izolacja termiczna, akustyczna oraz szczelność na wodę i powietrze. System ten spełnia wszelkie wymogi dotyczące oszczędzania energii i ochrony środowiska. Parametry drzwi wykonanych z elementów systemu MB-77HS przekraczają wymagania najostrzejszych, obowiązujących przepisów i norm. System ten posiada dwa warianty konstrukcji ST i HI, które różna się izolacja termiczną. Doskonała budowa profili pozwala na wykonanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, które mogą być wypełnione szyba jedno lub dwukomorową. Dzięki takim właściwościom MB-77 HS sprawdza się w budynkach jednorodzinnych jak i w apartamentach i hotelach. Profile umożliwiają budowę nisko progowych drzwi, a skrzydła mogą ważyć nawet do 400kg, natomiast wysokość i szerokość dopiero jest ograniczona 3200x3300mm. Nowym rozwiązaniem jest wykonanie drzwi narożnych pod katem 90st i 270st z ruchomym słupkiem, co daje nam świetne rozwiązanie wyjścia na taras. System MB-77HS pod względem jego montażu jest dostosowany do okuć ryglowanych ręcznie jak również za pomocą automatyki. Najnowszym rozwiązaniem jest możliwość montażu automatu HS-Master do drzwi podnoszono przesuwnych MB-77 HS. Automat ten sterowany jest za pomocą przycisku lub pilota.  
Dane techniczne MB-77 HS                         MB-77 HS HI
Głębokość ramy 174mm (profil dwuszynowy) /271mm (profil trzyszynowy)
Głębokość skrzydła 77mm
Głębokość szklenia 13,5-58,5mm