Kolejna z naszych wielu rozpoczętych realizacji znajduje się właśnie na końcowym etapie. Tym razem jesteśmy obecni na budowie zlokalizowanej w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Przeszklone konstrukcje aluminiowe MB-SR50N DOOR Filipek

Przeszklone konstrukcje aluminiowe zostały wykonane w systemie MB-SR50N. Jest to system ściany słupowo-ryglowej przeznaczony do konstruowania i wykonywania lekkich ścian osłonowych – płaskich typu zawieszanego i wypełniającego oraz dachów, świetlików i innych konstrukcji.

Szklana ściana została zainstalowana tzw. „poza murem” gdzie słupy pionowe montowane są za pomocą specjalnych łap montażowych. Całość konstrukcji została uszczelniona po obwodzie od zewnątrz paroprzepuszczalnym fartuchem EPDM aby zniwelować wpływ negatywnych dla zastosowanych materiałów warunków atmosferycznych takich jak wiatr lub promienie słoneczne.

System MB-SR50N daje możliwość wbudowania w fasadę różnych rodzajów okien i drzwi, w tym także okien dedykowanych do fasad: okna odchylnego i okna dachowego. W tym przypadku zastosowano drzwi aluminiowe dwuskrzydłowe pełniące funkcję drzwi wejściowych do budynku. Drzwi otwierane na zewnątrz zostały wyposażone w zamek listwowy z 3 miejscami ryglowania, zawiasy nawierzchniowe widoczne od zewnętrznej strony budynku, ciepły, aluminiowy próg oraz obustronny pochwyt nierdzewny o długości 1600 mm zamontowany pod kątem 45o do płaszczyzny czynnego skrzydła drzwiowego. Dla całości zastosowano popularny współcześnie kolor ślusarki z palety RAL 7016. Kolor antracytowy w połączeniu z wykonaną elewacją tworzy spójną, nowoczesną i świetnie prezentującą się bryłę zachowując przy tym oryginalny wygląd.

Zastosowano szyby dwukomorowe a prościej ujmując pakiet trzyszybowy, zapewniający mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie znacznie poprawiający parametr całej szklanej ściany.

  • Stopsol grafit 6 ESG/18/6/18/44.2VSG

Szkło to w fazie produkcji jest pokrywane tlenkiem metalu, który zapewnia ochronę przed przegrzaniem oraz kontrolę przenikającego światła do wewnątrz pomieszczenia, a zabarwienie na kolor grafitowy powoduje, że energia pochłonięta przez taflę szkła oddawana jest z powrotem na zewnątrz. Dzięki temu można ograniczyć nagrzewanie się pomieszczeń oraz ograniczyć ilość światła przedostającego się do wewnątrz. Warunki bezpieczeństwa szkła zostały zachowane dzięki zastosowaniu szkła bezpiecznego hartowanego ESG oraz bezpiecznego laminowanego VSG. Pierwsze z nich poddawane jest specjalnej obróbce termicznej (hartowaniu), która powoduje podniesienie trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, a po rozbiciu rozpada się na drobne kryształki. Drugi wariant zastosowany od wewnątrz pomieszczenia składa się z dwóch szyb o odpowiedniej grubości, połączonych ze sobą za pomocą specjalnej folii, która powoduje, że po rozbiciu szkło nie rozpada się, a jest przyklejone do folii.

Dodatkowy aspekt wizualny dodają połączenia narożne szyb. Połączenie „szyba do szyby” wyklucza konieczność zastosowania słupa aluminiowego a co za tym idzie zwiększa widoczność oraz dostęp światła. Połączenie szyb jest możliwe dzięki specjalnej jego obróbce oraz zastosowaniu masy uszczelniającej odpornej na warunki atmosferyczne.

Kształt słupów i rygli pozwala budować estetyczne fasady z widocznymi wąskimi liniami podziału, zapewniając jednocześnie trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Kształty profili umożliwiają taki dobór profili słupów i rygli, który daje efekt zlicowania powierzchni słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady. Dzięki temu zabudowa przeszklenia może stanowić jednolitą w widoku kratownicę. Ułatwia to jednocześnie estetyczne i dokładne połączenia z innymi elementami zabudowy: ściankami wewnętrznymi i podwieszanymi sufitami.

FUNKCJONALNOŚĆ I ESTETYKA SYSTEMU MB-SR50N (SZKLANE ŚCIANY):

  • połączenia kątowe umożliwiające swobodne kształtowanie zabudowy aluminiowej
  • słupy i rygle o “ostrych” krawędziach pozwalające budować konstrukcje nośne fasad o wyglądzie jednolitej kratownicy
  • odmiany estetyczne fasady oraz szereg profili nakładkowych o różnych kształtach zapewniają uzyskanie wielu wariantów obrazu elewacji
  • szeroki wybór elementów otwieranych w fasadzie: różnego typu okna i drzwi, w tym okna połaciowe, okna zintegrowane z fasadą, a także okna odchylne i otwierane równolegle
  • duży zakres szklenia oraz dostępne izolatory i akcesoria pozwalają uzyskać wysoki poziom izolacyjności termicznej fasad
  • możliwość gięcia profili i budowy konstrukcji łukowych

Pin It on Pinterest

Shares
Share This
DOOR Filipek katalog 2024 PopUp